Skóry naturalne

Skóra naturalna typu Madras to tak zwana skóra licowa zamknięta z tłoczniem typu Madras – to jeden z najpopularniejszych rodzajów skór, stosowanych w meblarstwie.. Madras jest to skóra licowa której lico zostało poddane pewnej korekcie. Skórę po wygarbowaniu poddaje się procesowi szpachlowania i szlifowania celem wyrównania i wygładzenia powierzchni. Ma to również na celu eliminację niektórych wad jak zgrubienia zadrapania czy ukąszenia przez owady. Następnie na skórze odciska się matrycę, która nadaje licu określoną i jednolita na całej pow. fakturę. Skóry typu MADRAS jednobarwne zapigmentowane są jednym kolorem i zabezpieczone lakierem impregnującym przed ścieraniem oraz przed działaniem czynników zewnętrznych. Wykończenie powierzchni może być matowe, lub z połyskiem. Większość skór stosowanych w tapicerstwie to właśnie skóry MADRAS, ponieważ takie wykończenie pozwala korzystać z wielu cech naturalnych skóry a z drugiej strony zabezpiecza ją przed skutkami codziennego użytkowania.

Bardzo delikatna i miękka. Wspaniale układa się na meblu. Posiada lico o małej ziarnistości, korygowane częściowo. Jest to skóra za pigmentowana jednym kolorem. Produkowana z selekcjonowanego surowca.  Skóra semianilinowa, zbliżona nadrukiem do naturalnego rysunku lica, grubość 0,9 – 1,1 mm. W dotyku jest miękka i delikatna. Skóra odkrywa znaki i blizny dając dowód naturalnego pochodzenia tego rodzaju skór. Jej delikatność w chwycie i gładkość dopełnia efektu luksusowej prezencji krzeseł i innych mebli.

 

Masz problem z wyborem skóry naturalnej? Zastanawiasz się, jak dany kolor prezentuje się na żywo, czy pasuje do wystroju wnętrza?

Zadzwoń lub napisz maila i zamów bezpłatne próbki.

Przed złożeniem zamówienia możemy wysłać wybrane przez Państwa próbniki oferowanych przez nas tkanin, skór  ekologicznych czy skór naturalnych oraz wybarwień drewna. Prosimy o podanie w mailu:

– przybliżonej kolorystki próbek
– dokładnego adresu wysyłki
– dane osoby do której mamy wysłać
– numer telefonu